Festival porozumění a návštěva HZS Mariánské Lázně

18. Kvě 2016

V úterý 17. května se žáci 5. třídy zúčastnili pravidelného setkání s handicapovanými žáky na “Festivalu porozumění” v Mariánských Lázních. Letos byla v centru pozornosti Canis dílna, na které se děti dozvěděly informace o canisterapii a mohly si ji vyzkoušet v praxi. V učebně na ně čekal Flíček - novofundladský pes se svými čtyřmi kamarády kern teriéry. Bylo to něco úžasného! Všechny přítomné děti se válely po Flíčkovi nebo chovaly teriéry a mazlily se s nimi. Na takový zážitek jen tak nezapomenou. Chtěla bych poděkovat organizátorům, za tak zdařilou akci. Po skončení dílny se naši páťáci vypravili na základnu HZS v Mariánských Lázních. Zde jim profesionální hasiči ukázali vyprošťovací techniku, vozidla HZS a celé zázemí stanice. Předvedli jim simulovaný výjezd k události, nechali je vyzkoušet hašení, ale největší zážitek pro děti bylo svezení ve čtyřkolce. Poděkování patří všem hasičům, kteří se dětem postarali o krásné a naučné dopoledne.

Fotogalerie Canisterapie zde.

Fotogalerie hasiči zde.