Vzpoura úrazům - projekt s VZP

20. Bře 2018

V pondělí 19. 03. 2018 se žáci naší školy zúčastnili besedy v rámci projektu VZP Vzpoura úrazům. Jako motivaci si žáci v předchozím týdnu vyzkoušeli, jaké to je, psát rukou, kterou běžně nepíší. Slepotu imitovala chůze po škole se zavázanýma očima za asistence svých kamarádů, orientaci ve známém prostředí své kmenové třídy se zavázanýma očima nebo hodinu matematiky, ve které se nemluvilo. Poslední hodinu si děti povídaly, jak se cítily a co jim vadilo nejvíce. Odnesly si nevšední zážitky a zkušenosti. Vrcholem bylo setkání s ambasadory projektu Honzou a Honzou, kteří žákům vyprávěli o svých zkušenostech ze života na invalidním vozíku.

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Text a foto - Mgr. I. Jelínková, Mgr J. Sedláčková a Mgr. V. Joklová - tř. uč. I., II. a III. třídy ZŠ