Noc s Andersenem

24. Bře 2018

V letošním roce již 18. ročník Noci s Andersenem. Z naší školy se tradičně zúčastnili žáci IV. a V. třídy. Sešli jsme se v 17 ve škole, i když někteří dorazili již okolo 16.30. Aspoň pomohli připravit třídu. Ta letošní noc byla opravdu nabitá. Čtvero významných výročí se prolínalo celým večerem. Po připravení švédského stolu jsme si vyslechli zdravici dánského velvyslance a vrhli se na Andersena a jeho 180 let starou pohádku Cínový vojáček. Malovali jsme jeho loď, poslouchali úplně novou nahrávku audiotéky i shlédli krátký animovaný film. Pak jsme začerstva napsali pohlednice některým osobnostem, které si určitě zaslouží naši pozornost. A pak už přišlo na řadu Povídání o pejskovi a kočičce, nahrávky pana Högera i ty úplně nové pana Trojana, seznámení s osobností Josefa Čapka formou skládankového učení a telemost do záhrobí a na něm živý rozhovor s Josefem Čapkem. Byl skvělý a dozvěděli jsme se i od něj spoustu nových věcí. A stejně jako pejsek s kočičkou vařili dort, tak my jsme si k dalšímu povídání uvařili karamelová lízátka a bonbóny. Pak jsme vyrobili postavičky pejska a kočičky z papíru a nakonec se přenesli mezi Vonty do stínadel, abychom hluboko po půlnoci usínali ve spacácích - tedy aspoň někteří. Bylo to super, tak zase za rok.

Fotogalerie zde.

Text a foto - Mgr. J. Ambrož