2020 02 Sportujeme pro zdraví v KD

12. Úno 2020

Každý měsíc chystáme pro děti sportovní program, tentokrát pod vedením učitelky Markéty Vanišové.
Rozcvička se nesla v klidném duchu s jógovými prvky. Nejprve jsme se s dětmi pozdravili, pokloněním a pozdravem “Namaste”. Po té jsme pozdravili sluníčko. Zahráli jsme si na kočičky a pejsky. Děti se také správně zamotaly do pozice stromu a na závěr si zkusily náročnější pozici svíčky. Jóga je velice prospěšná pro zklidnění mysli a protažení celého těla. Také se díky tomuto starodávnému cvičení děti naučí dobře dýchat, koordinovat a vybalancovat své tělo. Po klidné části následovala hra “Kuba řekl” s maňáskem Kubou, kdy děti určují správné umístění částí těla. Jelikož se blížil Masopust a lidé se obvykle veselí, tancují, zpívají a muzicírují, děti se učily píseň “Já jsem muzikant”. Pantomimou předváděly jednotlivé hudební nástroje. Aby si děti také pořádně zaběhaly a zaskákaly, byla pro ně připravena i překážková dráha.

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Text a foto - Bc. M. Vanišová - učitelka MŠ