2022 06 Školní výlet Dvůr Krasíkov

09. Čer 2022

Dne 9. června jsme jeli na školní výlet do Dvora Krasíkov u Bezdružic. Caltovské serpentiny děti zvládly s přehledem, a nikomu se neudělalo zle. Počasí na výlet bylo nakonec velice příjemné, ani zima ani horko. Na štěstí byly děti dobře vybavené, tudíž nás nemohlo z nebe nic překvapit.

Po příjezdu se děti nasvačily v krásně osvětlené stodole. Následovala prohlídka areálu a místních domácích zvířat. Nechyběli koně, ovce, kamerunské kozy, oblíbené lamy, oslík či divoká prasata.

V termínu našeho příjezdu se zde konala výstava podmořského světa. Výstavu pořádala Bezdružická škola, jejíž dětské výrobky byly vymalovány speciálními fosforujícími barvami, které byly nasvětlené UV světlem.

Do sýrárny se děti bohužel nemohly z hygienických důvodů podívat. V areálu však najdete také mýdlárnu, kde si děti vyrobily, a následně odnesly šumivou bombu do koupele, která se skládala čistě z přírodního materiálu.

S většími dětmi jsme si udělali výšlap na zříceninu hradu Krasíkov.

Na závěr děti dostaly oběd. Jsme rádi, že jsem vyjeli mimo naší školku, a doufáme, že bude takovýchto akcí více.

Fotogalerie k prohlédnutí zde. Text a foto - Bc. M. Vanišová - vedoucí učitelka MŠ