2022 11 Lampionový průvod

10. Lis 2022

Ve čtvrtek 10. listopadu uspořádala MŠ Chodová Planá ve spolupráci se SRPDŠ tradiční svatomartinský lampionový průvod v Chodové Plané. Letošní motto průvodu „Na sv. Martina kouřívá se z komína“ přišlo svou účastí podpořit na 300 lidí. Těší nás váš zájem a jsme za něj velice rádi. Trasa průvodu vedla od kašny na náměstí Zámeckým parkem okolo Židovského hřbitova. Zastavili jsme symbolicky u koně a poníků rodiny Janochových. V rámci programu děti zazpívaly píseň „O sv. Martinovi“ za doprovodu dvou ukulele a zobcové flétny. Předškoláci zakončili vystoupení krátkou básní o příchodu zimy. Poslední zastávkou bylo občerstvení na konci cesty, kde byl pro návštěvníky připravený teplý čaj od našich kuchařinek, domácí svatomartinské rohlíčky od paní učitelek a pár zdravých dobrot v podobě mandarinek, jablíček, ořechů a buráků od SRPDŠ. Během degustace si mohli účastníci prohlédnout nástěnku s legendou o sv. Martinovi a tradicích s ním spojených. Děti se fotily ve foto-koutku a stali se na chvíli rytířem sv. Martinem. Děkujeme předsedkyni a ostatním členkám SRPDŠ za příjemnou atmosféru a všechnu péči, pedagogickému týmu za veškeré přípravy a nadšení z práce s dětmi, které bylo ten večer jistě znát. Budeme se s vámi těšit na další ročník lampionového průvodu.

Fotogalerie k prohlédnutí zde. Text a foto - Bc. M. Vanišová - vedoucí učitelka MŠ