Školní výlet 2. a 3.třídy

15. Kvě 2010

Škola

Dne 13.května 2010 jsme navštívili město Plzeň. Nejprve jsme si prohlédli v Krajském muzeu výstavu pravěkých zvířat z doby ledové. Po stranách dlouhé chodby postávalo deset gigantů. Jako největší obr se zde samozřejmě pyšnil mamut. Mohli jsme si přečíst zajímavé články a prohlédnout si mapky o jejich výskytu. Pro vzpomínku si děti kupovaly pohlednice, omalovánky a drobné suvenýry. V nedaleké cukrárně jsme si pochutnali na dortíku a zmrzlině. Po půlhodinové přestávce s příjemným posezením na čerstvém vzduchu jsme odešli do domu strašidel. Majitel muzea nás přivítal tak, že jsme se všichni pěkně polekali. Prohlídka byla zpestřena pěkným vyprávěním o bytostech, které postávaly v temných koutech sklepních místností. Atmosféru ještě umocnily strašidelné zvuky. Po ukončení prohlídky musely děti najít poklad, který byl ukrytý ve starém kouzelném kufru. Byla to pro nás veliká zkouška odvahy, ale všichni jsme to zvládli na jedničku. Přivezli jsme si spoustu zážitků a vzpomínku na vydařený školní výlet.

Jana Pönitzová

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii