Setkání s policií

12. Čer 2010

Škola

Ve středu 9. června proběhl ve škole Den s Policií ČR. Ukázky techniky a zodpovězené dotazy na různá témata přivezla do školy bývalá učitelka naší základní školy Michaela  Siládi, dnes zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu Policie ČR Tachov. Po přivítání se všichni rozdělili do tří skupin a mohlyi se věnovat výkladu a zejména osahání všeho, co je zajímalo. Policejní vůz, motocykl a zásahové vozidlo DP byly ozdobou demonstrace modernizované podoby Policie. Chlapci nejvíce ocenili možnost pořádně si bouchnout do štítu člena zásahové jednotky. Je pravdou, že policisté zůstali chvílemi zaraženi, když se žáci ve snaze blýsknout se před spolužáky něčím neobvyklým, pustili do vyprávění nejrůznějších přestupků svých rodičů. Pevně věříme, že poze přeháněli v zápalu hry a boje, jinak by nemohli být na své dospělé vzory zvláště pyšni co se požívání alkoholu i nedodržování dopravních předpisů týká.

text Jan Ambrož, foto Světlana Ambrožová

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii