Návštěva u hasičů

16. Dub 2011

Škola

Ve čtvrtek 14. dubna nás pozval místní Sbor dobrovolných hasičů na exkurzi do jejich požární zbrojnice. Zde se každá třída nejprve seznámila s prací hasičů - od svolání, přes výjezd až k vlastnímu zásahu. Pak následovala prohlídka hasičské techniky, která vzbudila největší zájem. Děti se s ní seznámily prostřednictvím dvou hasičských aut, která si mohly doslova prolézt, osahat a něco z jejich činnosti i vyzkoušet. Zájem vzbudilo i oblečení hasičů užívané podle druhu zásahu.

Všichni se tak přesvědčili, jak důležitá a významná je práce nejen profesionálních, ale i dobrovolných hasičů při zásahu u požárů, řešení ekologických havárií i následků dopravních

nehod. Děkujeme místním hasičům a budeme se těšit na další společnou akci. Dana Vopatová

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii